(відповіді настоятеля Свято-Георгієвського храму смт. Петриківка протоієрея Ніколая на запитання активістів громадської організації Петриківського району "Народна рада Петриківського краю" Михайла Тимошенка і Веліміра Голуба)
Михайло Тимошенко:
- Петриківці дуже зацікавлені питанням: "Які успіхи в просуванні будівництва Свято-Покровського Козацького Собору і чи бути, взагалі, у Петриківці новому храму?" Бо балачок багато, а де ж храм? Те, що Собор конче потрібен нашому райцентру, не викликає жодного сумніву у кожного його жителя.
Отець Ніколай:
- З приходом до влади нового керівництва справи в підготовці до будівництва суттєво зрушилися з місця. Цьому сприяв ще попередній голова райдержадміністрації Юрій Давидович Смик. Я йому щиро вдячний. А після призначення на цю посаду Анатолія Григоровича Охотника, той вже при першій нашій зустрічі запитав конкретно: "Які проблеми? Хто заважає? Чим можу допомогти, як голова райдержадміністрації. І вже одним з перших його доручень стало скликання координаційних нарад під головуванням Сергія Миколайовича Касьяна. На цих нарадах перед різними службами, пов'язаними з будівництвом храму, ставляться конкретні завдання з відповідною звітністю.
Велімір Голуб:
- Батюшко, яке з тих виконаних завдань Ви вважаєте найважливішим?
Отець Ніколай:
- Важливі всі без винятку. Тож я щиро вдячний керівникам і працівникам, котрі беруть активну участь у цій надзвичайій справі. На сьогоднійшній день ми отримали Державний акт на безстрокове користування землею під будівництво храму.
Михайло Тимошенко:
- Якщо можна, то про важливість цього рішення більш детально.
Отець Ніколай:
- Згідно з дотриманням усіх норм і вимог діючого вітчизняного законодавства у сфері будівництва усі робочі креслення нового храму (вони в нас уже готові) передано обласним науковцям на експертизу. А вже потім з висновками експертів (будуть зроблені десь за місяць) ми звернемося за відповідним дозволом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на випробування елементів конструкцій майбутнього собору безпосередньо на місці будівництва.
Велімір Голуб:
- А кошти на будівництво? І чималі!
Отець Ніколай:
- Я впевнений, що за молитов нашого пращура Петриківки Петра Калнишевського, Матір Божа буде нам завжди допомагати через Своїх земних обранців.
Михайло Тимошенко:
- Батюшко, говорять, що Вам багато шкодили і, навіть, окремі наші односельці. І хто це?
Отець Ніколай:
- Не так, щоб і шкодили! Вони просто нас підбадьорювали. А їх імена Господь знає. Та я впевнений, що ці люди переглянуть свої погляди щодо будівництва і будуть нашими добрими помічниками.
Михайло Тимошенко:
-А кого б Ви хотіли виділити зі своїх помічників?
Отець Ніколай:
- Я щиро вядчний всім, хто підтримує мене у цій важливій справі. І це майже всі мешканці Петриківки. Ось Велімір Іванович, маючи фахову загартованість ще з радянських часів, у вирішенні всіх будівельних справ іде попереду батюшки. Таку компетентність і ділову відповідальність варто наслідувати молодим.