ПОЖЕРТВОВАТЬ
Наш банер

СМОТРИТЕ
СВЕТЛОЕ ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ, ПАСХА 2018

ПРОГНОЗ ПОГОДЫ
Сайты


ГЕОГРАФИЯ САЙТА
free counters
ИНФОРМАЦИЯ
Главная | Мой профиль | Вход | RSS
Суббота, 16.02.2019, 07:28

Вы вошли, как Гость
Група "Гости"

Статистика
ПЕРЕВОД САЙТА
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
СЕГОДНЯ
О КРЕЩЕНИИ РУСИ

Календарь
Актуально
Праздники
Православные праздники
Поиск
География
МЫ В СОЦ.СЕТЯХ

Друзья сайта
Партнеры сайта
CY-PR.com

PR-CY.ru

Яндекс.МетрикаГлавная » Статьи » СЛОВО ПАСТЫРЯ

слово предстоятеля
Любов'ю можна зробити те, що неможливо зробити ні спорами, ні диспутами, iншими людськими аргументами, - про це сказав Блаженнiший Митрополит Онуфрiй в iнтерв'ю кореспонденту Київськоi Митрополii, повідмляє: Iнформацiйно-просвiтницький вiддiл УПЦ. У ньому Предстоятель розповів, як ставитися до того, що у cвітi так багато воєн, немае миру в країні, i що потрiбно робити православному християнину, аби змiнити життя суспiльства на краще.

- Ваше Блаженство, Різдво Христове суnроводжується песнеспівом Ангелів: «Слава у вишніх Богу; на землі мир!». Чому ж, запитують люди, у світі так багато воєн.Чому в нашiй кpaїні немає миру?

- Спаситель прийшов у світ для того, щоб звiльнити його вiд рабства гpixa, диявола i вiчної смері. Biн прийшов у світ для того, щоб допомогти людям знайти внутрiшню свободу i владу бути дiтьми Божими. Спаситель через Свою проповiдь, Новий Завіт, через Свою добровiльну смерть, в якiй Biн зруйнував, знищив грiхи світу, i через Своє славне Воскресiння дарував людству втрачене Боже синiвство. Нарештi, Господь створив Свою Церкву, яка ось уже двi тисячi років як любляча Мати благодаттю Божою лiкує гріховні рани людей, всіх обтяжених i стражденних, словами Христа закликає до себе. I найголовнiше, що дарував нам Господь - це свободу, свободу зберiгати i вiдновлювати Божественну красу на землi, набуття святостi, любовi й миру. Христос Спаситель прийшов у свп, щоб навчити нас розумно користуватися Своєю свободою.

Як свiдчить iсторiя, в перiоди послуху заповiдям Христовим народи процвiтали i благоденствували. Коли ж вiдпадали вiд Його вчення, зневажили закон Бога, то наступали занепад, розбрат, вiйни, смерть. Коли людина продала своє Божественне синiвство за сочевичну юшку, благодать Божа вiдступала вiд нет, i в душi сiялося зло. Гpix, що панує у світі, роздiляє людей, породжує вiйни, економiчнi та полiтич i кризи, В результатi зникають iз лиця землi великi держави й цiлi цивiлiзацii. Чому це відбуваеться? Через людську гординю, яка забирав в людини великий дар бути сином Божим. Тому нам усгм, хто залишаеться вiрним Христу, хто шануе Його пришестя у світ, потрібно смиренно молитися, славити Його, Рiздво, цим ми будемо свiдчити, що ми Його дiти, люблячi, вірні, слухнянi. I Він, приймаючи наше покаяння, поверне нам втрачений мир, дарує добробут i економiчне процвiтання.

- Багатьох православних християн збентежив факт святкування каталицького Різдва на державному рівні. Цей день визнано вихідним днем для всієї України. Адже і греко-католики, і неканончні «УПЦ-КП» і «УАПЦ» також залишаються вірні юліанському стилю і святкують Різдво 7 січня. А відсоток римо-католиків у країні невеликий. Як ставитися до цього нововведення провоспавній пасты, Ваше Блаженство?

- Наша Церква вже давала коментарі з цього приводу. Нагадаю ще раз, що Ерусалимська Церква, на землi якої народився Спаситель свiтy, як мати всіх Церков свядкує цю подiю за юлiанським календарем, 7 сiчня за новим стилем. У нашiй Церквi з часiв Хрещення Pyci святим рiвноапостольним князем Володимиром прийнятий i дiє статут ЕрусалимськоТ Церкви. Тому, незважаючи на те, що в рядi православних держав Церква перейшла на григорiанський стиль, ми залишаємося вірні iсторичнiй традицii, не змiнюючи стильовий календар. Будь-яка змiна традицiй завжди тягне за собою нові протирiччя, спори i протистояння. Нам же слiд зберiгати єдністъ i мир, не засуджувати ближнього i дальнього, не порушувати закон християнськоi любовi.

- Але ж два націонапьні святкування Рідва в одній країні виглядають, щонайменше, дивно. За попкою цього рішення, потрібно зробити вихіднини днями великі свята мусульман та удеiв - інших нечисленних конфесій ...

- Не Bci високi рiшення бувають вдалими. Переважна бiльшiсть громадян України, як i ранiше, буде святкувати Рiздво 7 сiчня, як нашi дiди та прадiди. I потiм, ми свою вipy в Христа пiдтверджуємо не стилем, хоча i эберчаємо традицii, а виконанням заповiдей Божих. Вiд того, як ми проводимо Рiздвяний пicт, як допомагаемо ближньому, як бережемо мир в ciм'i, в суспiльствi, наскiльки сумлiнно виконуємо свою професiйну дiяльнiсть, залежить i став- лення до нас зовнiшнього світy, всіх, хто перебувае за церковною огорожею. Тому не слiд особливо озиратися навкруги, хто як живе, а дотримувати, зберiгати свою вipy i своїм життям у Христi переконувати i залучати на вiрний шлях тих, хто не подiляє з нами святкування в цей свiтлий день. Любов'ю можна зробити те, що неможливо зробити нi спорами, нi диспутами, нi iншими людськими аргументами. По тому пiзнають yci, що ви учнi мої, як будете мати любов мiж собою (IH. 13: 35), - звертається до нас Спаситель свiтy. Якщо зумiємо хоч трохи зробити добра, слiдуючи 3аповiдям Христа, Biн неодмінно народиться в душi кожної людини i наставить нас на всяку iстину.

- Ваше Блаженство, у всіх Ваших проповідях і в Різдвяному посланні 2017 року Ви, як Предстоятель Церкви, вказуете шлях зміни життя сусniльства через виправлення кожною людиною особистих вад, гріховник думок i справ. Що nрактично потрібно робити для цього?

- Вiдкриймо Евангелiє i спробуймо звiрити свое життя по ньому. Свої думки, почуття, ставлення до iнших людей. Якщо побачимо, що наше життя не відповідає вченню Христа, попросимо Його, щоб Bін допомiг нам виправитися, змiнити нашу пошкоджену гріхом природу. Щоб виправити себе, не потрiбно для цього творити великих подвигiв, а вчитися щодня i щогодини творити маленькi справи добра. Вiдiгнали недобру думку про iншу людину - слава Тобi, Господи! Допомогли дитинi, людинi похилого віку, сиротi, хворому - слава тобi, Господи! Головне не зупинятися, а неухильно слiдувати шляхом добра i особистого самовдосконалення. Усе це просто, а там де просто, як говорив святий, «там Ангелiв зо сто». 3 Рiздвом Христовим!

Записав Cepгій Герук


Категория: СЛОВО ПАСТЫРЯ | Добавил: admin (21.01.2018)
Просмотров: 71
 
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

СВЯТО-ПОКРОВСКИЙ СОБОР, ул. Красноармейская, 1, пгт. Петриковка, Петриковский район, Днепропетровская область,

тел. +3805634 2 4616, email: newbegin3@gmail.com